Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2000    
 
 

SAAREMA'as

Laikas: 2000 Balandžio 20-25d.
Vieta: Lietuva - Latvija - Estija
Dalyviai: Saulius, Jurga, Darius, Rita, Paulius, Kristina, Jonas, Rasa, Laurynas

Gražus. Vien tiktai akmenys, kadagiai (beje jie estiškai vadinasi labai panašiai: kadakas), yra pelkių. Miškuose krūvomis auga žibutės: mėlynos,violetines, net i raudonumo puse. Juros pakrante nusėta puntukais ir kt.kietais daiktais. Angloje (tox miestux) viename iš septynių vėjo malūnų įrengta užeiga. Yra suvenyru, ir žinoma to garsiojo naminio alaus. Man, kad apsivožčiau, užteko vieno bokalo. Saulius įkalė daugiau nei du (kitką išlaistė seimininkei ant galvos), ir paskui atvėrė savo skrandį plačiosioms
pievoms. Linksmiausiai buvo Jurgai- negėrė alaus ir turėjo puikia proga pasijuokti. O juoktis buvo is ko: visi girti voliojosi po pieva, gąsdino vietinį lauko tuoletą ir griuvinėdami šoko asilą.
Velykų rytas išaušo pelkėje. Po to ėjom ir vakare priėjom "Panga pank" uolas. Normaliai. Yra kur akis paganyti. Pirmadieny ryte anksti kėlėmės ir jau kas kaip moka lėkėm i Lietuvėlės pusę. Man asmeniškai teko iki 00:30 nakties įveikti ~900 km. Kaunas.
Šiaip tranzavo visi su nuotykiais:Saulius su Jurga Estijoj papuolė i avarija, ačiū Dievui liko gyvi. Jonas tranzavo nežinodamas kada ir kur reikia susitikti. Stebuklo būdu sutiko Dariu ir Rita prie kelto i sala. Visi tranzavo keliu: Parnu-Lihula-Virtsu.
Bet kaip Lauris su Rasa girdėjo iš vieno vairuotojo: "doroga to choroshaja, no mashyn net....". Man su Kristina teko garbe išvažiuoti iš Kauno paskutiniams- t.y. penktadieni. Vėluodami paskutinius km įveikėm autobuso pagalba. Prie sutartos vietos buvom 11:59. (sutarėm susitikti 12:00).Su estukais rusiškai šnekėti sunku. Pasako ką nors, o tu ir klausi: jus čia rusiskai? Vienas furos vairuotojas estas man bandė pasakyti kad jau žydi vyšnios. Nežino kaip rusiškai vyšnia, tai ir sako: "tokojie derevo, a na niom jagody rastut".(PAULIUS)
…Ir vėl pankiškas tranzas per pačią pavasario šventę - Velykas. Netgi estiškais kiaušiais pasidžiaugėm. O pamatėm viską, ką pėsčiom galima išžvalgyti: Kuresaares pilį, Anglą tuulikud (malūnus), Panga Pank (uolos).
Ir grįžom su diplomatine masina. Gerai kartais patranzuot...(LAURYNAS)

Angla malūnai
Angla malūnai 2
Pasigėrę
Grojam malūne
Paulius kelte
Kristina kelte
Malūne aliukas, lašinukai
Prie Kuressaare pilies
Užsivaręs

Į viršų