Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2003    
 
 

Kola, žiema

Laikas: 2003-02-22 - 2003-03-09
Vieta: Chibinų ir Lavozero tundros
Dalyviai: Vytenis Dapkevičius - Vadas ( rimtas rimtas, baisus baisus )
Agnė Matonytė - Čiombė, Zimos ašis
Vaidotas Pečkys - Tylusis iždininkas nubrozdintomis rankomis
Jurga Černiauskaitė - Vaistininkė ( dalino tik vitaminą C )
Marius Rumpis - Remontininkas, fotografas ir plastikinių slidžių turėtojas
Matas Mizgiris - Fotografas iš pajūrio
Aurelija Juškaitė - Dienoraštininkė, kuri nenori kelti problemų
Elena Urbonaitė - Folkroristė, Somalio vaikas
Linas Kulakauskas - Patyręs Diskutologas

Žygio trukmė - 10 dienų ( maršrutą įveikėm per 9 )
Viso nučiuožėm apie 200 km.

Maršrutas: Kirovskas - Ežeras Mal Vudjavor - per Ramzają (770m n/k) - radialinis užlipimas i Vak. Petreliuso perėją (870 1A) - per Fersmaną (980 2A)- per P. Chargor (851 n/k) - KSS bazė -radialinis Sev. Rischor (1A 900) Piet Rishor (n/k 870) - per Umbozerskij (n/k 527) - Umbo ežeras - Per Kuftai - Seido ežeras - per Elmarijok. - Ilmos rudynas

Vado ataskaita:
Žygis truko 10 d, nors spėjom maršrutą praeiti per 9, o paskutinę prabimbinėjom ant Seido ežero. Čiuožimo greitį labai padidino ideali sniego danga.Neseniai buvo smarkiai atšilę su lietum, o po to vėl atšalo. Vėžių niekur minti nereikėjo, o kai kur sniego pluta laike net ir vaikščiojant su batais, tiesa, šiek tiek ant viršaus buvo šviežio sniego, tad ir nuo perėjų važiuodamas jauteisi tartum leistumeis slalomo trasa, kur neseniai pravažiavo traktoriukas.

Keli dalykai, kurie mano požiūriu gavosi labai vykę:

- Žygio laikas - galas vasario - kovo pradžia. Tokiam rajone kaip Chibinai sutikom tik dvi turistu grupes, KSS trobos buvo visiškai tuščios.

- Maisto užmetimas buranais. Kirovske KSS centre susitarėm, kad, kai keisis pamainos, jie užveš užmetimo maišą iki bazes. Tas mum kainavo 250 rubliu (25 litai), bet padėjo išvengti vaikščiojimo ratais arba svorio tampymo.

- Specialios su rantukais apatinėje dalyje ties apkaustų (back country) plastikines slides. Prisiminus diskusijas prieš koki mėnesį apie plastikus turizmo konferencijoj, galima teigti kad tokiom sąlygom tikrai plastikai pasiteisino. I kalną lipti greičiau, i apačią slysta irgi geriau, jokiu aplūžinėjimų, metaliukų išbyrėjimų ir t.t.. Vienžo jokios priežiūros. Bet apie tai, gal daugiau parašys Marius, kuris su jais ir čiuožė.

- Eilinį kartą krosnelė įrodė kad miško zonoj, jei iš žiemos žygio nori pasidaryti malonumą o ne sado - mazochistinį aktą, šį inventorių pasiimti ne pro šal.

Į viršų