Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2003    
 
 

Organizacijų mugė

Laikas: 2003-12-11
Vieta: VDU centriniai rūmai
Dalyviai: Paulius Dambrauskas, Vaidotas Pečkys, Simona Vyšniauskaitė, Agnė Matonytė, Lina, Indrė Mišauskaitė, Mindaugas Dapkevičius, Jonas Miklovis, Vaidas Bernotas, Andrius, Lukas, Nerijus,


Pažintis su jaunimo organizacijomis

Kelios dešimtys studentų ir moksleivių organizacijų rodė, kuo ir kaip užsiima. Vakar Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje salėje ir fojė mezgėsi naujos pažintys. Net 25 jaunimo organizacijos prisistatė studentams, moksleiviams bei visuomenei. Renginio metu galėjai ne tik klausytis ir klausinėti, bet ir pavartyti nuotraukų ar stebėti filmuotus vaizdus iš beveik visų dalyvavusių organizacijų kasdienybės ar surengtų švenčių.
Pirmą kartą vykstantį jaunimo organizacijų forumą organizavo Kauno technologijos universiteto, VDU Studentų atstovybės bei Lietuvos moksleivių sąjunga, parėmė Kauno jaunimo reikalų taryba. <..>
Forume dalyvavo ir Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentų atstovybės, LKKA turistų klubas “Altus”, KTU turistų klubas “Ąžuolas”, KTU Viešojo administravimo studentų asociacija ir kitos aukštųjų mokyklų organizacijos. <..>
Pasak vienos šio forumo koordinatorių Katerinos Samoilovič, norėta pabrėžti organizuoto jaunimo privalumus, sudominti pasyvų ar dar neatradusį dominančios srities jaunimą bei paraginti įsitraukti į jaunimo organizacijų veiklą.
“Daug jaunų žmonių net nežino, kur ir kaip galima turiningai praleisti laisvalaikį. Daugelis renginyje dalyvaujančių organizacijų yra aktyvios ir stiprios. Renginys vyko keturias valandas, tad jaunimas tikrai turėjo laiko sužinoti, susipažinti ir su pačiais geriausiais ir su to siekiančiais” - sakė K.Samoilovič.

"Kauno Diena", 2003-12-12, Nr. 291


Pauliux įspūdžiai:

Turiu pranešti, kad jaunimo organizacijų mugė įvyko. Joje gan šauniai pasirodė ir ąžuoliečių gauja. Sukonstravom stendą iš įvairiausių atributų: vėliava, plakatai, nuotraukos, ledkirtis, slidės, katės, kupriakas, gitara. Stovėjo kompas, pastoviai sukosi klipukai ir nuotraukos. "Kavkaz reiv" buvo na vysote, pagerbtas ir labiausiai pamėgtas. Skazhyte didzheju, ja prosto x*eju.
Visos mugės pradžioje vyko organizacijų pristatymai. Kiekviena grupė turėjo iki 5 minučių pasirodymui. Nežinau kaip iš šono atrodė, bet vaizdas maždaug toks: prisirinkę visokių moksleivių studentų politinių būrelių, organizacijų, studentų atstovybių, moksleivių sąjungų ir panašiai. Visi išeina su žiponais, šlipsiukais, lakierkom, krakmolytais marškinukais ir pasitempę aiškina apie savo prasmingą klubo veiklą.
Nuskamba vedėjo žodžiai: "dabar, klubas Ąžuolas". Pirmoj eilėj sėdintys ąžuoliečiai vyr. Kampiuterastui rėkia: dėk klipuką, dėk klipuką (buvo susuktas spec. klipukas 4 min.). Vedėjas sunerimsta: tai kur jūsų atstovai? Ąžuoliečiai ramina - dėk klipuką, atstovai bus. Nu ką, pradedamas klipukas. Ir ant scenos nuo lubų krenta virvagalys ir juom kaip Jėsus iš dangaus diulferiu nusileidžia ažuoliux-giliux-Pauliux su kupriaku ant pečiu, firminiais Ąžuolo suglamžytais laužu kvepiančiais marškinėliais, nutrintom kelnėm ir "nulakuotais" kerzais. Prieina jis prie mikrofono ir klipuko fone pradeda expromtu burti pasakas, kokia šauni yra ąžuolų sekta. Pirmi žodžiai: jokios religijos, jokios politikos, vienžo anarchija. Kontrastas su gražiai "sulankstytais" mokinukais nerealus. Pradeda leistis Vaidotas, Minde nipelius šoka iš pirmosios eilės su savo nudažyta foto-kabūra, pasikabina ant scenos, fotkina besimakaluojantį Vaidotą šaukia veik ant visos salės: "palauk, pakabėk, fotkinu!". Publika pakraupus/sužavėta, velniai žino, ką jie mastė. Klipuke pasirodo shoko elementai, priekyje sėdintis Kauno savivaldybes mero pavaduotojas įdėmiai klausosi komentarų kaip mes šauniai šokinejam nuo tilto. Iš lempos, ūkiškai papilam argumentų kodėl keliauti yra smagu, pasirodo kavkazo kontūrai, aplodismentai, ovacijos, gėles, šampanas.. valio. Triumfas, pristatymas iš Palubinsko pavyko.
Kitos organizacijos ateina su popieriuku-spargalke ir iš pradžių atsiprašo, kad "tokiu show elementu deja negales pademonstruot". Ne lygis. Ant kalno mūrai. Vėliau, jau prie stendo, atsiranda keletas žurnalūgų. Fotografams pozuojam, žurnaliūgoms pasakojam vienas per kita, jiems ausys tik linksta - įspūdžių iš visų daug, nežino ko klausytis. Verda puodas ant primuso, puodas aprūkęs, tai kvapas aplink kaip nuo laužo.. jėga.. tas kvapas vilioja visus iš pakampių. Indrė atgabena rūkyta karšį, mėgaujamės šližikais, pynute ir pastoviai gurkšnojam arbata. Visi šniūrais traukia iš šaltos salės prie mūsų stendo ir reikalauja karštos arbatos. Pasinaudodami proga, brukam skrajutes, kišam po nosim Knygą, metraščius, špakliuojam smegenis, kad savaitgaliai mieste - apgailėtinas reikalas. Visi sutartinai linksi galvom ir žavisi nuotraukom. Vo, taip viskas ir baigėsi po mažu. Iš tikro tai atrakcija buvo didesnė patiems dalyviams, o ne žiurovams. Kas iš to bus, žiuresma. Svarbiausia - sudalyvavom.

Didelis Dėkui:
Jonui Auksarankiu už pagElbos NATO busiuka;
Indrei rūpestingajai už rūpesti ir žuvį;
Miškai už vėliavą ir fotomeną;
Visiems spausdinusiems skrajutes;
Ir tiems, kuriuos pamiršau paminėt, bet kurie šauniai sudalyvavo.

hau,
Pauliux


Į viršų