Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2006    
 
 

Sausio 13 minėjimas

Vieta: Kaunas
Dalyviai: Justas.G., Andrius.B., Vilma.B.,Paulius. D., Eglė ir Mindaugas Dapkevičiai, Gediminas.Š., Virga, Vytenis, Vaidotas. P., Simona.V., Neringa R., Vaidas.B.,Saulius.Š.

Sveiki,Šiandien didelė diena. Turizmas pas mus forma, o turinio pamiršti nevalia. Pastaruoju metu tikrai per mažai dėmesio skiriama tokiems dalykams, jau ir Lietuvos šviesuomenė susirūpino jaunimo patriotizmu. Skeptikai gal pasakys kad partizanų žūtys miškuose - bereikšmės, beginklių miestelėnų lindimas po tankais - avantiūrizmas.. Tačiau tai mažų žmonių didelis darbas, kuris privalo neišnykti iš mūsų atminties. Aukos tikrai ne bereikšmės. Jos atvedė mus į šią kasdienišką laisvę, kurioje būdami gal per retai apie ją susimąstom ir nepastebim. Gal mes galim iškišt nosį ir žvilgtelėt kaip yra kitur, kur vienybės trūksta ir kur žmogus yra suvaržytas. Pasijauskim šiandien laisvi ir prisiminkim tuos, kurie į tą laisvę atvedė. Galbūt net nežinodami, nesitikėdami ir gal net nenorėdami. Bet jie tapo tuo simboliu, kurio pamiršti nevalia. Mes nepamiršom.Paulius Dambrauskas

Tad mes ir nepamiršom. Susirinkom studentų miestelyje ir patriotiškai nusiteikę, nešini trispalve ir plakatu, su užrašu “Mes nepamiršom“ praėjome simbolinį kelią iki santakos. Pakeliui aplankėme žuvusių už Lietuvos laisvę memorialinius paminklus: R. Juknevičiaus atminimo lentą KTU Elektronikos fakultete, paminklą Lietuvos laisvės kovotojams, bei aukurą Vienybės aikštėje. Skambėjo dainos, pasisakė tragiškų įvykių liudininkai. Susirinkus prie santakos, užsiliepsnojo laisvės laužas, Albinukas pravirkdė armoniką. Taip buvo paminėta ši istorinė ir kiekvienam lietuviui brangi data.

Į viršų