Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2006    
 
 

Paskutinis vasaros pirstelėjimas

Laikas: 2006-09-09 - 2006-09-10
Vieta: Biržai
Dalyviai: Albertas Dusevičius, Darius Naujokaitis, Andrius Šimkevičius, Giedrė Šimkevičiūtė, Paulius Jakutavičius, Paulius Dambrauskas, Agnė Matonytė, darius Styra, Vilma Blėdaitė, Saulius Šinkūnas, Vaidas Bernotas, Lina Čečėtaitė, , Dovilė Naruškevičiūtė, Aurimas Pranskevičius, Laisvė, Edas Nedobežkinas, Aurelija Juškaitė, Dovilė Dimindavičiūtė, Gintarė Sirtautaitė

Taigi paskelbė Albertas apie šaunų žygį į žymų aludarių kraštą, Biržus. Susigundė dalyvauti žmonių pulkas. Mano „golfuko“ ekipažas: Aurimas ir Laisvė. Dviračiai pakuojami ant priekabos kablio. Telpa trys vienetai. Albertas buvo paskelbęs: „renkamės devintą, nevėluokit, užsakytas baras ir ekskursija“. Tai aš ir stengiausi labiausiai nevėluot. O dar penktadienį buvo darbo daug, ruoštis vėlai pradėjau. Miego niekingai mažai, keltis — prieš šešias. Kol per kelis kartus sutempiau daiktus iš penkto aukšto į mašiną, jau buvau nuo grafiko atsilikus gerą pusvalandį. Gerai, kad Aurimas gyvena visai už kampo, netoli važiuoti. Sukrovėme jo daiktus ir bendrą inventorių, kuris buvo pas Aurimą nusėdęs. Lynojant nesmagiam lietui pasukome į Kėdainius. Reikėjo paimti Laisvę iš Akademijos. Teko ją perspėti, kad vėluojam.

Iš Akademijos kirtom kampą per Kėdainių kraštą ir žvyrkeliais išsimušėm į pagrindinį Panevėžio kelią. Pusę dešimtos jau buvom Biržuose. Prie pilies stovi Vaido mašinėlė, jis mat iš vakaro buvo atvykęs. O kur kiti, kur Albertas? Skambinu. Albertui dar kokia pusė kelio iki Biržų. Ir dar ginasi, kad sakė, jog rinktis devintą.
Teko laukti po truputį pakuojantis daiktus. Pamažu ir kiti ekipažai suvažiavo. Rodos penkios mašinos ir 18 žmonių. Kol viską suruošėme, mašinas sustatėme, diena ir į antrą pusę spėjo persiristi.
Pirmiausia pasukom į užsakytąjį barą alaus degustuoti. Septynių rūšių. Pirmas dvi rimčiau padegustavom, likusias tik po porą gurkšnių. Išklausėm ir pamokomą paskaitą apie alaus gamybą.
Antras lankytinas objektas — Rinkuškių alaus darykla. Per visus cechus. Nuo pat didžiulių talpų iki pakavimo patalpos.

Pagaliau išvažiavom iš Biržų. Aš žemėlapio neėmiau, tai tikslaus maršruto neįsidėmėjau. Be to, ir alus galvelėje ūžė.

Aplankėme Karvės olą. Iš paviršiaus ten nieko ypatingo, visas įdomumas yra viduje. Bet ten jau speleologija prasideda. Tuo metu olą tvarkė vilniečiai. Paška iš jų pasiskolino kostiumą ir nunėrė į olos gelmes.

Po olos — Smardonių šaltinai. Nuo vieno pasidarai gražus, nuo kito protingas. O tada per laukus prasidėjo rimtas mynimas. Labai stabdė stiprus priešinis vėjas. Priedo, mūsų grupė dažnai ištįsdavo per kelis kilometrus. Kas pavargdavo, kas sustodavo obuolių rinkti. Teko atsisakyti keleto lankytinų objektų, vėlavome nemažai.

Do

Į viršų