Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2010    
 
 

Slidžių žygis (po Dzūkiją)

Laikas: 2010.01.23-24
Vieta: Dzūkija
Dalyviai: Edas Nedobežkinas (vadas), Jūratė Rumpienė, Giedrius Skiecevičius, Andrius Garbauskas, Akvilė Gerulskytė, Jolita Buškutė, Dovilė Naruškevičiūtė, Rokas Radvilavičius, Nerijus Lamanauskas, Dovilė Diminavičiūtė (Do), Justė Pačkauskaitė.


Oras buvo tikrai puikus, visą savaitgalį švietė kokybiška saulutė, o u-ta-ta minusiukas jautėsi tik kai stovi - pvz, lauki draugų susirenkant į vieną vietą. Dar nejauku, kai klausi kaimiečių, kiek gi minuso, ir jie praneša: "dvidešimt daug", "o naktį buvo dvidešimt - daug - daug, beveik 30". Sniegas geras, jo ne per daug lengvoms slidėms (apie 20cm), visur varinėjom kaip per cukrų. visi turėjo parsirasti sveiki ir įraudę, apsiėjom be nušalimų.
Pirmą dieną nučiuožėm turbūt apie 30, baigėm 9:30 vakare. Padarėm kablį per Krūmynų piliakalnį, o šiaip čiuožėm miškais-keliukais-pievom. Paskutines valandas jau pamažu girdėjosi nedarnus burblenimas, nes visiems buvo neramu dėl šąlančių Jolitos kojų ir šiaip dauguma jau buvo pavargę, na bet tolesni įvykiai praskaidrino nuotaiką. Visai vakare užpjovėm grybą, kokios 0,5-1val vertės, 2 kartus pas tuos pačius įstrižai stovinčius kaimiečius klausėm kelio (jie iš vieno kaimo vakare pervažiavo į kitą toliau šventes švęst, nežinau iš kur gavo pakankamai blaivų vairavimui). Kai nuėjau ir užtaikiau pas juos klausti kelio 2 kartą, džiugiai pasiteiravo - gal nuklydom? Bet vistiek kaip šviesa tunelio gale tamsybėse sužibo trobos šviesos. O Kulakausko hazienda tai iš viso svajonė - laukė sriuba-karštas vynas-bulka su razinom, +13-+15 troboje, ir iš karto į pirtį, kur sėdint ant laktos jautėsi, kaip kulšelės atšilinėja.

Kitą dieną persiskėlėm į 2 dalis; nuosaikieji liko tvarkyti patalpų ir
čiuožė mažiau ir tiesiau link Matuizų ir mašinų; mes keturiese prašliuožėm virš 20km, džiaugėmės tempuku ir simpatiškais vos ne etnografiniais kaimais. Vienam iš jų įsiprašėm pas mielą dzūkę bobutę šiltai papietauti. Baigėm 15:40, dar pastypsojom gal 0,5h, laukėm nuosaikiųjų, davėm prisirūkyt numirusiai Jūratės mašinai, ir visi laimingai išrūko Kaunan.

Justė


Visi grįžo gyvi ir daugmaž sveiki:) Niekas nieko nenušalo, nors temperatūra ir buvo įspūdinga - sekmadienio rytą -28! Čiuožėm laukais, miškais, dieną, sutemus.. Sulipome į pora piliakalnių, aptikome bebrų karalystę, džiaugėmės žvaigždėtu dangumi... Viską vainikavo šilta troba ir žadėtoji pirtis. Vivat žygiai!

Akvile

Foto: Šalčiausias metų žygelis ir šilčiausia nakvynė Dzūkijoje: Matuizai-Kulakausko sodyba-Matuizai.

Į viršų