Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2010    
 
 

Inkilų kabinimo akcija

Laikas: 2010.02.27
Vieta: Netoli Pravieniškių
Dalyviai: Jolita Buškutė, Brigita Šliaužytė, Akvilė Gerulskytė, Andrius Garbauskas, Andrejus Jegorenka, Mindaugas Kavaliauskas – Snaiperis, prancūzų buldogė Dina

Paskutinį kalendorinės žiemos savaitgalį išsiruošėme į „pelėdų žygelį“ – inkilų kabinimo akciją, kuri vyko Būdos – Pravieniškių miškų poligone (skamba rimtai, bet su kareivėliais neturi nieko bendro :)). Akciją organizavo Kauno marių regioninio parko direkcija ir Kaišiadorių miškų urėdija. Akcijos tikslas – aktyviai praleisti laisvalaikį ir pasitarnauti gamtai – iškelti inkilų žvirblinėms pelėdoms.

Žvirblinė pelėda – nedidelis, maždaug varnėno dydžio miške gyvenantis paukštelis. Lietuvoje ši rūšis reta, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Pašuliuose prie girininkijos dalyvių susirinko visai nemažai. Visi buvo suskirstyti į keturias komandas ir gavo po atskirą inkilų kabinimo teritoriją. Joje reikėjo pagal žemėlapį surasti inkilus, tuomet - pažymėtus medžius ir juose sukabinti inkilus. Kadangi tik atvykę prisistatėme esantys žygeiviai, tai gavome tolimiausiai esančią teritoriją :)

Begimstantį kai kurių kolegų sportinį entuziazmą (juk orientacinis! Kas pirmesnis, tas kietesnis) pavyko kiek numalšinti, tad visą kelią iki mums paskirtos teritorijos ir atgal tvarkingai nuėjome pėsčiom. Kol nuklampojome ir grįžome pavasariškai pažliugusiais tėviškės keliais, visai neblogas žygelis gavosi. Tuo labiau, kad buvo į ką pažiūrėti – pusiau griovyje apsigyvenęs senutėlis citroenas, vis dar balti laukai ir sodybos, besidarbuojantys miško darbininkai. Labiausiai nusilakstė Dina – važiuojant atgal mašinoje jau buvo visiškai rami ir net nebegadino oro.

Pakabinome visus aštuonis mūsų teritorijoje buvusius inkilus. Kabinimas gana smagus – ant karties pakabini inkilą ir tuomet ant medžio. Andrius ir į medį lipo – pareguliuoti inkilą. Kad tik pelėdžiukams geriau būtų!

Grįžę šildėmės prie Joninių verto laužo ir vaišinomės organizatorių paruoštu sultiniu ir arbata. Šnekos sukosi apie pelėdas – pasirodo, jei bent viename iš inkilų – viso pakabinta 33 - apsigyvens būtent žvirblinės pelėdos, bus didelis pasiekimas. Jei apsigyvens ne pelėdos – irgi gerai :)

Pavasaris jau gali drąsiai ateiti - paukštukais pasirūpinta.


Akvilė

Bus foto iš Brigitos, tik neaišku kada :)

Į viršų