Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2010    
 
 

HIUMA

Laikas: 2010.04.17
Vieta: Hiuma, Estija
Dalyviai: Tomas Kukis, Jurga Kalvinskaitė

Kol vieni rinko šiukšles, Jurga ir aš, per daug nesireklamuodami ir neatitraukinėdami dėmesio nuo „Darom“, šluostėm dulkes nuo ąžuolų tradicijos pavasarį tranzuot į Estiją. Susisukom stebėtinai greitai - ir greičiausiai, kad viršijom teoriškai įmanomą tranzavimo greitį - visa kelionė užtruko 2,5 paros, per jas spėta narštyti Hiumą, prisplaukiota keltais. Kaip ir Andrius Brunza išvykstant pasakojo, Hiuma paliko didesnį įspūdį negu Sarema. Skonio reikalas - bet ten tiesiog gražiau - puikios įlankos, įlankėlės - švyturiai ir etaloninės bangos - neveltui ten yra vietovė, vadinama surfing paradise. Gražu tiesiog sėdėt ir žiūrėt, taip tikriausiai ir atrodo šiaurietiškas rojus. Tad, rodos, visas Estijos elitas turi ten vilas - balerinos, rašytojai, profesoriai - bet ir tos estiškai santūrios, kuklios.
Teko paskanauti ir vietinės virtuvės - valgėm namuose iš sugautų žuvų ruoštą silkę - pasaka, kurios aprašymui tektų skirti ištisą pastraipą! Taip pat neįtikėtinai sekės - vietoj pranašautų šlapdribų ir pūgų lepinomės saule. Vietiniai pasisiūlė apvežioti ir aprodyti salą - tad pamatėm ir išgirdom tikrai neįtikėtinai daug.
Grįžtant prie žygeiviškų smulkmenų - tranzas ten miręs. Autobusai, bent sekmadieniais, nevažiuoja. Lankant geriausia vykti 3 dienom ir arba nuomotis dviračius, arba juos vežtis - sala sumarkiruota dviračių takais.

Tad, tegyvuoja žygiai!

Tomas

Foto: Ąžuolų Velykos 2010 - Hiuma

Į viršų