Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2012    
 
 

Kalėdinė ugnis prie žymeklio

Laikas: 2012-12-21
Vieta: Šunkarių miškas - žymeklis prie Julijono Būtėno-Stėvės bunkerio
Dalyviai: Juozo Dapkevičiaus kompanija, Jonas, Paulius, Jurgis, Audrius, Marius, Greta, Julija, Brigita.

Tadžikbuso ekipažas apie 15 val. nuvyko į mišką prie Kazlų Rūdos. Išlipę bei prisitaikę slides, kojas išmaniai apsivynioję skoču septyniese čiuožėme gilyn į mišką. Saulėta, nešalta, nuo sniego linkstančios eglių šakos – šventinė nuotaika čia jau senai laukė mūsų.
Neturėdami kur skubėti, po pusvalandžio pričiuožėme nuorodą į bunkerį. Bet kaip jį rasti po sniegu? Pasklidome ieškoti kelmuose įrengtų ventiliacijos angų, aptirpusio sniego... Galiausiai radome angas ir bunkerio įėjimą. Atkrapštėme prišalusį dangtį ir sulindome vidun. Mažam, šiltam kambariuke radom per metus sutrūnijusį staliuką, drėgnas apipelijusias, grybais apaugusias sienas. Išgėrėm arbatos, sudainavom jau tradicine tapusią ,,Oi neverk, motušėle“.
Paskui čiuožėme prie netoli esančio žymeklio partizanams atminti. Ten išsirinkome vietą ir Jurgis, Marius bei Audrius pasiliko „rąstų dantimis pjauti“ (laužo kurti), o tie, kuriems neužteko čiuožimo, keliavo brie busiko ant kelio pasitreniruoti, paslidinėti. Jonas norėjo busiką arčiau kelkraščio pastatyti ir užklimpo. Kadangi buvom trise (aš, Greta ir Brigita) tai kolektyviai busiką ir išstūmėm iš pusnies. Buvo smagu grįžti prie jau įsiliepsnojusio laužo, užkandžiaujant ir traukiant Kalėdines dainas laukti Juozo kompanijos.
Vakarop jau sutemus atvyko Juozas su kompanija bei Paulius. Uždegėm Kalėdinę ugnį žymeklyje; žvakeles šalia buvusiame įgriuvusiame bunkeryje. Moterys padėjo duonos partizanams simboliškai pavakarieniauti. Po Juozo kalbos apstoję laužą dainavome tautiškas dainas bei šnekėjomės.
Dar vienas Vakaro Vinis – Juozo iniciatyva labiausiai nusipelniusiems: Jurgiui, Jonui ir Mažyliui, įteikti Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos ženkliukai.
Bunkeryje baigus degti žvakutėms išsidalinome duoną, iškilmingai lauždami lyg kalėdaičius. Apie 22 val iškeliavom namo, o Ugnis žymeklyje degs dar ir Kūčių vakarą.
Julija

Į viršų