Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2013    
 
 

Širvintos šturmas

Laikas: 2013-05-01
Vieta: Liukonys-Upninkai
Dalyviai: Vadas Akvilė Gerulskytė, Žydrūnė Šėgždaitė, Viktorija Umbrasaitė, naujokė Daiva Dirginčiūtė, Giedrius Zolubas, Rimantas Kauševičiaus, Giedriaus pusbrolis Audrius Jankauskas, naujokas Vytautas Jakutis

Nevalia tarptautinės darbo dienos proga sėdėti rankas sudėjus, daug teisingiau griebti irklus ir iš peties padirbėti, todėl darbo žmonių šventę atšventėme Širvintoje. Buvo geruma visom prasmėm: pavasario saulė negailėdama dalijo savo spindulius ir šilumą, upė džiugino smagia srove ir akmenų gausybe. Viktorijos ir Audriaus ekipažas labai stengėsi ir jiems pavyko ant vieno iš akmenų pasimauti. Paskui jie atskleidė, kad buvo sumąstę paišdykauti. Gal viskas gavosi ne visai pagal jų planą, bet, kaip pirmą kartą plaukiant (Viktorijai), tai adrenalino ir įspūdžių pakaks kaip minimum iki kito plaukimo.

Kadangi Viktorija ir pati, ir su porininko pagalba išsimaudė bent porą sykių, jos krikštyti nebereikėjo. Mūsų suokalbiai sukosi tik apie kitą naujokę Daivą, kurios krikštą įvykdėme atplaukus į finišą. Viskas praėjo lengvai ir saldžiai. Solidarumo sumetimais į šventą Šventosios vandenį iš paskos paniro ir beveik visi kiti įkaitę žygeiviški kūnai. Kas savo noru, kas draugų pagalba. Vytautas mėgavosi tik jam skirta volga-volga.

Nuo Liukonių iki Upninkų nuplaukėme per šešias valandas, neskubant ir į šį laiką įskaičiuojant pabėgusios baidarės gaudymą, priešpiečius, karstymąsi ir asilo šokimą ant Sližių piliakalnio. Maršrutas labai gražus: aukštus skardžius keičia išlipti tinkami krantai, iš visų pusių mėlynuoja žibutės, o upelė vingiuota ir akmenuota. Maršrute yra trys piliakalniai, kuriuos galima aplankyti. Šiaip drąsiai būtume nuirklavę ir daugiau, tad vienos dienos plaukimui rekomenduočiau ilgesnį Širvintos atstumą.

Akvilė

Nuotraukos galerijoje

Į viršų