Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2007    
 
 

Kauno Tvirtovė

Laikas: 2007-11-24
Vieta: II fortas, Marvos kaskados
Dalyviai: Inga Mitkutė, Šarūnas, Eglė Barkauskaitė, Aušrinė Barkauskaitė, Dovilė Lipinskienė, Saulius Lipinskas, Marius, Linas Kulakauskas, Dovilė Naruškevičiūtė, Edvardas Sadauskas, Aurimas Pranskevičius, www.kaunotvirtove.lt forumo komanda.

Pavaikščiojom po II fortą ir aplankėm Marvos kaskadas. Apie fortus sužinojom nemažai įdomių dalykų - istorija, statybos įpatumai, forto struktūra, spygliuoti medžiai, pabūklai, nuo geležinkelio iš belekokios tolybės šaudantys 1 t sveriančiais sviediniais (kur šūvio kampą ir greitį paskačiuoja karo matematikai). Pamatėm, kaip šiuo metu atrodo forto patalpos, kaip žmonės ir gamta jas niokoja, kaip tingiai miega šikšnosparniai. Prie Marvos kaskadų norėčiau sugrįžti pavasarį - kai paukščiai, žaluma ir dilgynės dar ne iki pažastų.

Labai ačiū Donatui ir jo draugams iš www.kaunotvirtove.lt - žmonėms, kuriems domėjimasis Kauno gynybinėmis struktūros yra hobis ir, tuo pačiu, geresnis savo miesto pažinimas. Jei ne išsamūs Donato pasakojimai ir atsakymai į klausimus, "ekskursija" būtų buvusi kur kas mažiau kultūriškai turtinga.

Aurimas

Į viršų