Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2015    
 
 

Krekenavos regioninis parkas

Laikas: 2015-05 - 09-10
Vieta: Krekenavos regioninis parkas
Dalyviai: Akvilė (vadė), Tomas, šašlykų komanda: Roma & Ko

Kažkada tranzuojant į vieną žygį vairuotojas užklausė: o tai ką jūs tuose žygiuose valgot? Tikriausiai šašlykus? Ir net nepatogu tada buvo prisipažint, kad ne, košes su tušonke verdam.. Bet pasirodo, kad net ir eilinis žygeivis gali sulaukti to laiko, kai kaip visiškai normalus tautietis kramsnos sultingą šašlyką dailiame gamtos kampelyje, uodams dūzgiant ir paukščiukams akomponuojant.

Žodžiu, viskas buvo gerai kaip ir per kiekvieną žygį. Išskirtiniai žygio elementai:
1. gausus mynikų būrys – lygiai du;
2. į startą Tomas nevėlavo. Vėlavau aš. Stipriai. Tomas nepyko;
3. naktį paukščiai čiulbėjo taip garsiai, kad buvo neįmanoma užmigti;
4. šašlykai.

Nesileidžiant į detales, pasakysiu, kad Krekenavos regioninis parkas yra ideali vieta savaitgaliniam dviračių žygeliui. Arba pėsčiukei. Regioninio parko lankytojų centras pasipuošęs ES parama, įdomi ekspozicija ir geras vaizdas iš apžvalgos bokšto. Pačiame parke sužymėti dviračių maršrutai, gausu įvairių lankytinų objektų, tiek gamtos, tiek istorinių. Didelį įspūdį paliko partizanų bunkeris, knygnešystės muziejus (tiksliau, sūpynės jo kieme), Pašilių stumbrynas. Gamtovaizdis keičiasi nuo pelkėtų miškų, pienėmis geltonuojančių laukų iki laukinių Nevėžio krantų.

Apie šašlykus. Krekenava yra netoli Panevėžio, o Panevėžy gyvena daug nuostabių draugų. Šeštadienio vakarą, užuot krimtę kokius grikius, mėgavomės šviežiai keptais šašlais, kuriuos kartu su kepsnine ir dar 3 kompanionėm atsivežė Romytė. Net Tomas pripažino, kad tokio įvykio dar nėra buvę ir visą dieną atkakliai mynęs žygeivis gali juos be sąžinės graužimo doroti.

O šiaip minti buvo smagu. Kol nepradėjo lyti. Tada buvo ne taip smagu, bet žygis netrukus pagal planą baigėsi. Dedam didelį pliusą Krekenavai.

Akvilė

Į viršų