Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2018    
 
 

Žygis į Kirgiziją 2018*

Laikas: 2018.08.02-2018.08.20
Vieta: Kirgizija
Dalyviai: Vadas Kęstutis Baleišis
Girvydas, Marius, Ieva Marija, Arūnas, Mantas, Vytautas, Bronius.


Buvom 8-iese. Kelionė truko 18 dienų (su nuvykimu ir parvykimu į Lietuvą). Skrydis truko apie 6h. Važiavvom autobusiuku, maždaug tiek pat laiko, kol privažiavom miesteliuką. Tada su superdžipu pakilom iki kempingo kuris buvo kiek aukšteliau. Nuo kempingo kilom arkliiais. Ant arklių uždėjom po 20 kg. Ir su jais nuėjom apie 10 km. Tą pačią dieną pasibaigė takas ėjom palei sraunią upę ir kiekvienas po 35-40 kg ėjom apie 3 h. nuo kepmpingo pirma diena taip ir praėjo. Kitą dieną dalį svorio užsinešėm - darėm aklimatizacinį ėjimą nes aukštis jau buvo apie 3km. Tada dar kitą dieną pasiėmėm visą mantą. užsikėlėm beveik iki perėjos viršaus ir turėjo likti mažas gabaliukas iki stovyklavietės. tačiau paaiškėjo, kad perėjos papėdėje pasistatėme stovyklą. Ir kitą dieną lipome į šoną nuo perėjos firno sniego šlaitu. Dalis maisto buvo palikta stovyklavietėj. Perlipus keterą pasiekėm savo bazinę stovyklą. Kita diena buvo poilsio. 3 grįžom paimti likusio maisto. bazinė stovykla buvo beveik 4 km aukštyje. Ten pasistatėm palapines ant nuobirinių akmenų esančių prie pat ledyno. Dalis virtuvės buvo ant ledyno. 4 palapinės ant 8 žmonių.
Po poisio dienos sulipom į Nemuno viršūnę 4650 m. Vienintelė mergina jau nuo pat pirmos stovyklavietės jautėsi blogai. Beveik visą laiką ji praleido bazinėj stovykloj dėl prastos savijautos. Vėlesnė viršūnė, tiksliau dvi, buvo M.Mažvydo 4565 m ir VU 4931 m. per vieną dieną.
3 dienom Marius ir Girvydas išėjo
persimetėm per perėją, pasimatė gražus ledynas ir sulipom 2 viršūnes: Basanavičiaus 4594 m ir Vidugirio 4780 m. Vieną dieną truko nueiti į vieną pusę.
Gavosi ratas - negrįžom tuo pačiu keliu kaip apėjom. Tačiau per aplinkui teko apeiti visą kalnagubrį. Gavom žemėlapį iš Kęsto, tačiau jis buvo labai prastai atspausdintas. Todėl visiškai nebuvo aišku, koks atstumas laukia, nors kelias buvo aiškus. Reikėjo nusileisti iki upės ir kol ėjom iki upės, kelias buvo lengvas ir geras. Tačiau eiti teko ilgai ir sparčiai. Dar teko pėdinti į viršų, tai gavosi beveik beperstojinis ėjimas apie 12 val. ir nueita buvo apie 35 km. O likę laukė grįžtančių tuo pačiu keliu. Kadangi jau organizavo gelbėjimo darbus. Planavo kas kur stovės, kas kur eis ieškot. P
Paskutinę diną grįžo iki kampo su arklaias kur buvo. Dar kitą dieną nusileido iki miestelio ir dar kitą dieną nusileido iki oro uosto ir išskrido namo.
grupelė gerai susidirbo iškarto, nors vieni kitų nelabai pažinojo.
kol .. užlipo dar 2 viršūnes. Vieną pavadino Panevėžio, kitą A.R.Vanago

Apsėdėm kavinėje nusileidę. Ir turguje apsipirkom.

Į viršų